Sensibio H2O

Nuo sveikos iki jautrios odos... Priežasčių yra daugybė

Oda gali tapti jautri bet kuriuo gyvenimo etapu dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, daugybė kosmetikos priemonių yra gaminamos iš žemos kokybės medžiagų su priemaišomis, vadinamomis mikroteršalais. Tokios priemonės gali netikti odai, ją susilpninti ir sukelti odos jautrumą.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į prastos kokybės vandenį, aplinkos sąlygas (UV spinduliai, temperatūros svyravimai, užterštumas, vėjas) ir fiziologinius (stresas) bei hormoninius veiksnius (menstruacijų ciklas). Oda organizmą saugo nuo išorinio pasaulio, todėl kasdien susiduria su galybe veiksnių, galinčių sukelti jautrumą.

Vidiniai veiksniai

Medžiagų apykaitos likučiai ir užterštumas

Oda yra dinamiška ekosistema, kurioje vyksta medžiagų apykaita, transepiderminio vandens judėjimas, riebalų gamyba ir ląstelių atsinaujinimas. Norint padėti odai atsinaujinti, ypač svarbu ją tinkamai valyti – dienos pabaigoje pašalinti makiažą bei nešvarumus, o ryte - išsiskyrusius riebalus ir toksinus, antraip jų liks ant odos ir padidės odos sudirgimo galimybė.

Išoriniai veiksniai

Makiažas

Netinkamai nuvalytas makiažas gali stipriai užteršti odą! 2013 m. viena britų tinklaraštininkė nusprendė paeksperimentuoti ir mėnesį laiko nevalė makiažo. Odos priežiūros specialistai nustatė, kad vos per mėnesį jos oda paseno net dešimčia metų. Veido oda tapo labai jautri, sudirgusi, paraudusi. Net trečdalis moterų bent du kartus per savaitę nenusivalo veido makiažo, o makiažu ir nešvarumais padengta oda nebegali normaliai funkcionuoti.

Aplinkos užterštumas

Oda nuolatos susiduria su aplinkos užterštumu. Dulkės, tabako dūmai, išmetamosios dujos, smulkios ir itin smulkios kietosios dalelės, sunkieji metalai, anglies monoksidas, lakieji organiniai junginiai kasdien ir kasnakt atakuoja odą. Šiandien didžiąją laiko dalį daugelis mūsų praleidžiame patalpose, tačiau tai nesumažina užterštumo poveikio, net baldai, elektronikos prietaisai, šildymo sistemos, oro kondicionieriai teršia orą.

Bioderma lojalumo klubas

Pokalbiai apie jautrią odą

atrask